> بخش محصولات فیزیکی(بازی کامپیوتر و بازی های PS4)<

۱-  مشتری گرامی لطفا انتخاب خود را با دقت انجام دهید زیرا فروشگاه “لوح افزار” هیچگونه مسئولیتی در قبال انتخاب اشتباه شما ندارد.

۲- تمامی محصولات با بهترین کیفیت و تست از قبل ارائه می شوند، محصولات فیزیکی تا ۲۴ ساعت بعد از رسیدن به دست شما فرصت تست دارند.

۳- برخی از بازی های کرک نسخه فشرده می باشند که این امر تنها برای راحتی نصب و خرید ارزان تر شما می باشد و اگر نسخه فشرده نمی خواهید باید قبل از خرید با بخش پشتیبانی هماهنگی لازم انجام شود.

۴-  بازگشت محصولات جز در مواردی که در بخش گارانتی محصولات ذکر شده است ممکن نیست.

۵- دیسک ها بدون چاپ روی دیسک و بدون کاور رنگی می باشند، درصورتی که مصر بر کاور رنگی داشتن محصول هستید حتما با پشتیبانی سایت هماهنگی کنید.

۶-  درصورت لغو کردن خرید بنابر هر دلیلی ۱۰% بابت خسارت و ۵۰۰ تومان هزینه‌ی جا به جایی مبلغ از وجه واریز شده توسط مشتری کم خواهد شد که امری معمول است و پس از ۲۴ ساعت کاری مبلغ عودت داده خواهد شد.

۷- در خرید دیتا های فول آنلاک/بکاپ بازی ها، به طور معمول این محصولات به صورت آپدیت شده ارائه می شوند اما ممکن است گاها آپدیت نشده باشند که برای جلوگیری از این امر می توانید با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.

۸- مشتری گرامی مسئول ارائه اطلاعات صحیح “نام، نام خانوادگی، شماره تماس و ایمیل” می باشد و هرگونه خسارات ناشی از ارائه اطلاعات نامعتبر به عهده خود مشتری خواهد بود.

۹- عدم ارائه اطلاعات لازم و معتبر توسط مشتری و خرید با آی پی غیر از ایران نیازمند احراز هویت ایشان می‌باشد و در صورت عدم همکاری مبلغ مشتری محترم بلوکه خواهد شد.

۱۰- مشتری محترم موظف به صحبت با لحنی مناسب و شایسته می‌باشد، هرگونه توهین و رفتار نامناسب از سوی ایشان مساوی با عدم ارائه پشتیبانی به کاربر محترم و در شرایط حاد طرح شکایت از ایشان می‌باشد.

۱۱- ارسال سفارشات فیزیکی و تحویل آن به اداره پست بین ۲ تا ۴ روز کاری زمان‌بر خواهد بود.

۱۲ – احتمال تغییر قیمت محصول خریداری شده توسط شما به علت نوسانات ارزی وجود دارد که این موضوع با مشتری در میان گذاشته خواهد شد و در صورت تمایل مبلغ اضافه را پرداخت و یا خرید را می تواند لغو کند که در صورت لغو سفارش مشمول بند ۶ خواهد شد، برای جلوگیری از این اتفاق قیمت بروز را قبل از خرید با پشتیبانی آنلاین سایت و یا پشتیبانی تلگرام چک بفرمایید.

> بخش محصولات دیجیتالی(بازی اورجینال، سرویس‌ها، گیفت‌ها و…)<

۱- در خرید محصولات اورجینال ممکن است بعد از خرید مشمول تغییر قیمت شوند(تغییر قیمت توسط مرجع خرید یا نوسانات شدید ارز) که با مشتری در میان گذاشته خواهد شد و در صورت تمایل مبلغ اضافه را پرداخت و یا خرید را می تواند لغو کند که در صورت لغو سفارش مشمول بند ۳ خواهد شد، برای جلوگیری از این اتفاق قیمت بروز را قبل از خرید با پشتیبانی آنلاین سایت و یا پشتیبانی تلگرام چک بفرمایید، تغییر در پارامترهای خرید در ممکن است در لحظه‌ی خرید تغییر یابد که طبعا به اطلاع مشتری محترم رسانده می‌شود.

۲- کالاهایی که نیاز به فعالسازی توسط فروشگاه “لوح افزار” دارند، ممکن است نیازمند تغییراتی در اکانت باشد که امریست معمول و در صورتی که مشتری محترم راضی نیست باید با پشتیبانی هماهنگی لازم به عمل آورد.

۳- درصورت لغو کردن خرید بنابر هر دلیلی ۱۰% بابت خسارت + کارمزد بانکی مبلغ از وجه واریز شده توسط مشتری کم خواهد شد که امری معمول است و پس از ۲۴ ساعت کاری مبلغ عودت داده خواهد شد.

۴-  در صورت نخواستن محصول خود و درخواست برگشت وجه واریزی (Request To Refund) در کمتر از ۱۴ روز پس از خرید محصول و کمتر از ۲ ساعت زمان بازی(Play Time)، از مشتری ۴۰ درصد وجه واریز شده بابت خسارت کم شده” و مابقی وجه تا ۲۴ ساعت پس از آن با کسر کارمزد بانکی برگشت داده می‌شود(این کار با صلاح دید فروشگاه انجام خواهد گرفت و به این معنا نیست که فروشگاه همیشه موظف به انجام این بند باشد).

۵- مشتری گرامی مسئول ارائه اطلاعات صحیح “نام، نام خانوادگی، شماره تماس و ایمیل” می باشد و هرگونه خسارات ناشی از ارائه اطلاعات نامعتبر به عهده خود مشتری خواهد بود.

۶- عدم پیگیری مشتری محترم تا ۳۰ روز بعد از ثبت سفارش به معنای انقضای سفارش و برابر با عدم برگشت هیچگونه مبلغی می‌باشد.

۷- فروشگاه لوح افزار به افرادی که سعی دارند بصورت ناشناس خرید کنند کالایی نمی‌فروشد همچنین عدم ارائه اطلاعات لازم و معتبر توسط مشتری و خرید با آی پی غیر از ایران نیازمند احراز هویت ایشان می‌باشد و در صورت عدم همکاری مبلغ مشتری محترم تا پیگیری قانونی طبق دستور مراجع بلوکه خواهد شد.

۸- مشتری محترم موظف به صحبت با لحنی مناسب و شایسته می‌باشد، هرگونه توهین و رفتار نامناسب از سوی ایشان مساوی با عدم ارائه پشتیبانی به کاربر محترم و در شرایط حاد طرح شکایت از ایشان می‌باشد.

۹- مشتری محترم می‌بایست در کمتر از ۲۴ ساعت پیگیر سفارش خود باشد، فروشگاه هیچگونه مسئولیتی در برابر پیگیری سفارش مشتری محترم ندارد و عواقب ناشی از عدم پیگیری به موقع سفارش توسط مشتری محترم بر عهده‌ی خود ایشان می‌باشد.

۱۰- در صورت بروز هر گونه مشکل در تهیه محصولات فروشگاه لوح افزار حق خود می‌داند از فرصت ۱ تا ۷ روزه جهت حل این مشکل استفاده بنماید

۱۱- هرگونه تغییر سیاستی از سمت پلتفرم‌های بازی دست فروشگاه نبوده و اتفاقی اجتناب ناپذیر است لذا با این وجود فروشگاه در صورت بروز مشکل هرگونه پیگیری لازمه را انجام خواهد داد ولی اگر قوانینی از سمت پلتفرم مربوطه وضع شود که فروشگاه قادر به حل آن نباشد، فروشگاه لوح افزار کاملا سلب مسئولیت می‌باشد

۱۲- با توجه به مشکلات جدید ایجاد در پلتفرم استیم مشتری موظف است قبل از خرید تمامی شرایط اکانت خود را از قبل از خرید به فروشگاه اعلام نماید، در غیر این صورت مسئولیت هرگونه وقفه در تحویل سفارش یا نیاز به ساخت اکانتی جدید و… بر عهده مشتری محترم خواهد بود

۱۳- در سری محصولات والت‌‌ها و گیفت‌ها پس از هربار خرید در زیر ۱۸ دلار نیازمند تایید شماره تلفن همراه و در بالای ۱۸ دلار علاوه بر تایید شماره تلفن همراه و شماره تلفن ثابت نیازمند احراز هویت نیز می‌باشد همچنین به دلیل مسائل امنیتی فعالسازی این والت‌ها باید توسط فروشگاه لوح افزار انجام پذیرد دقت داشته باشید امکان کنسل کردن این سری محصولات وجود ندارد.

۱۴- مسئولیت عدم مطالعه قوانین، توضیحات درج شده برای هر محصول و عواقب آن بر عهده‌ی مشتری محترم می‌باشد و فروشگاه هیچگونه مسئولیتی در این رابطه نداشته و هیچ ضرری را متحمل نمی‌شود

> بخش سخت افزار و کنسولهای بازی (PC-PS4-XBOX ONE…)<

۱- تمامی قطعات و کنسولهای بازی به مدت 7 روز پس از خرید حق تست دارد و شامل گارانتی میباشد.